Ana Sayfa
Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Yurda nasıl başvurabilirim?

 Esentepe Öğrenci Yurtları basvurusu için sitemizde bulunan telefon numaraları ile irtibata geçip, yurtlarımıza şahsen basvuruda bulunmanız gerekmektedir. 

Dönem arasında kayıt yaptırabilir miyim?

Yurtlarda boş kalan yer olduğunda öğrencilerimizin istedikleri zaman Esentepe Öğrenci Yurtları http://yurt.sakarya.edu.tr/ iletisim resmi internet sitesinden ve ulaşım telefonlarından bizzat başvurması gerekmektedir.

Yurtlarınızda yemek hizmetleri veriliyor mu?

Sakarya Üniversitesi Esentepe Öğrenci Yurtları bölgesinde bulunan Yurtta kalan Öğrenciler beslenme ihtiyaçlarını merkezi yemekhane otomasyonu ile desteklenen Yurtlar bölgesine ait yemekhaneden faydalanabilmektedir.

Yurtlarda kullanılan çamaşır makinaları, buzdolapları ve diğer mutfak aletleri ücretli mi?

Yurtlarda kullanılan çamaşır makinaları, buzdolapları ve diğer mutfak aletleri ücretli değildir. 

Oda arkadaşım ile anlaşamadığım zaman ne yapılabilir?

Öğrencinin oda arkadaşı ile sorun yaşadığında öğrenciler sorun aşılamaz ise öğrenciler ile görüşüldükten sonra idarenin uygun gördüğü başka bir odanın öğrencisiyle değişim yapılabilir.
Birinci derece akrabalarım beni ziyarete geldiğinde nasıl yardımcı olunur?

Öğrencinin birinci derece yakınları Yurtlar bölgesinde bulunan B-1 Blokta yer müsait olduğunda dilekçe alınarak ücret karşılığında barındırılabilir.

Yurtlarda kalırken dönem arasında ayrılırsam hangi yolu izlemeliyim?

Ayrılmak isteyen öğrenciler mazeretlerini belirten dilekçe yazarak Yurt idaresine teslim eder. Kaldığı gün sayısı hesaplanarak, öğrencinin alacağı varsa belirtmiş olduğu hesap numarasına iadesi yapılır. Öğrenciler; ölüm, felaket, heyetçe tespit edilen hastalık, okul kaydının dondurulması, okuldan atılma gibi durumların dışında sözleşme bitiş tarihine kadar keyfi olarak herhangi bir nedenle yurttan ayrılır ise depozito ücreti iade edilmez.

Yurtlarınızda kablosuz internet hizmetlerinden nasıl faydalanabilirim?

Yurtlar bölgesinde internet hizmeti sınırsız olarak verilmektedir. Öğrenciler bir sefere mahsus bilgisayarına http://www.saunet.sakarya.edu.tr/tskWeb/ internet sitesinden kendisine uygun programı yüklediğinde bu hizmetten faydalanır.

Güvenlik hizmeti nasıl sağlanıyor?

Yurtlar bölgesi girişinde 7/24 saat güvenlik noktası bulunmaktadır. Ayrıca her blokta 7/24 saat yurt nöbetçi görevli bulunmaktadır.

Yurtlarda spor tesisleriniz var mı?

Yurtlar bölgesinde basketbol sahası bulunmaktadır. Ayrıca kampüs içerisinde bulunan halı saha tenis kortu ve diğer spor tesislerinden istediği zaman faydalanabilir.

Sağlık hizmetiniz var mı?

Sağlık Hizmetleri, kampüs içinde bulunan Mediko Sosyal Merkezi'nce mesai saatleri içerisinde verilmektedir.

Yurtta oluşabilecek teknik arızaları gidermek için hangi yolu izlemeliyim?

Her bloğumuzda teknik arıza defterimiz bulunmaktadır. Öğrenci odasında bulunan arızaları danışmada bulunan banko görevlisine bildirerek 7/24 saat hizmet veren teknik servisimiz tarafından arızalar giderilmektedir.

Odaların temizliği nasıl yapılmaktadır?

Odalar haftada bir kez belirlenen günlerde temizlenir.