Ana Sayfa
Genel

Genel

 

GENEL OLARAK YURTLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Üniversitemizin Öğrenci Yurtları, Esentepe Kampüsü içinde olup üç bloktan oluşmaktadır.262 Yatak Kapasitesine sahiptir.

Esentepe Öğrenci Yurdu binaları, 1999 Marmara Depreminden sonra, zemin, proje ve kullanılan malzeme itibariyle herhangi bir deprem riski dikkate alınarak 2 kat olarak inşa edilmiştir.

Binalar kaloriferli, ısı ve ses yalıtımlı olup, her odada iki kişi kalacak şekilde düzenlenmiştir. Her odanın içinde duş, wc, her öğrencinin yatağı, gardırobu, komedini, TV odası ( satranç ve tavla masaları ) çamaşırhane (çamaşır makinesi, ütü, vb ) mutfak ( mikro dalga fırın ve tost makinası ) depo, ilk yardım dolabı ve ankesörlü telefon bulunmaktadır.

Yurdumuzda iki oda engelli öğrenciler için özel olarak hazırlanmıştır.

Beslenme Hizmetleri: Yurtta kalan öğrenciler beslenme ihtiyaçlarını kampüs içerisinde bulunan merkezi yemekhanesinden faydalanabilmektedirler.

Sağlık Hizmetleri: Sağlık Hizmetleri, kampus içinde bulunan Mediko Sosyal Merkezi'nce verilmekte, ayrıca yurdumuza tahsisli bir aracımız bulunmakta ve acil durumlar için 24 saat hazır olarak beklemektedir.

Spor ve Kültür Hizmetleri: Yurtta kalan öğrenciler, kampus alanında bulunan futbol halı sahası, Merkezi Kafeterya'da bulunan bilardo ve masa tenisi hizmetlerinden yararlanmaktadır.Her yıl geleneksel olarak futbol, basketbol, voleybol, bilardo, masa tenisi satranç turnuvaları düzenlenmekte ve öğrencilerimiz de izleyici olarak veya sporcu olarak bu etkinliklere katılabilmektedirler. Ayrıca Yurtlar bölgesine yeni kazandırılan basket ve voleybol sahamızda öğrencilerimize yurda giriş saatine kadar hizmet vermektedir.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Esentepe Öğrenci Yurtları Şube Müdürlüğü

 

YURT KAPASİTESİ                                                              : 262 KİŞİ

A-2 BLOK(BAYAN)                                                               :94 KİŞİ

B-3 BLOK(ERKEK)                                                               :74 KİŞİ

A-3 BLOK (YEDEK YURT)

 

BAYAN ÖĞRENCİ KAPASİTEMİZ                                        : 94KİŞİ

ERKEK ÖĞRENCİ KAPASİTEMİZ                                        : 74 KİŞİ

Yurt  Yönetim ve Disiplin Kurulu ,Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı,Yurt Müdürü, Yurt Müdür Yardımcısı ve Yurt Bina Sorumlusu tarafından yönetilir.

YURT YONETİM KURULU

1 Rektör Yardımcısı

2 Öğretim Üyesi

1 Daire Başkanı

1 Yurt Müdüründen oluşur.( Toplam 5 kişi’dir.)